![]()
R36MAX Retro Handheld Game Console Open Source Linux System 4.0in HD IPS Screen Portable Hand Held Video Player 4000mAh Battery Portable Mini Retro Handheld Game Console Built-in 18000+/22000+ Games
Features:
1.4-Inch Large Screen: The Retro Handheld Game Console provides vibrant colors, natural hues, and sharp details for an enhanced visual experience. 2.Ergonomic Design: The Portable Hand Held Video Player is crafted for comfort, featuring system optimizations for smooth operation and includes a storage bag and screen protector. 3.Supports 30+ Emulators: Enjoy the variety of gaming options on the Retro Gaming Console, which supports diverse types and styles of games for endless entertainment. 4.Professional Gaming Chip: Equipped with the professional RK3326 chip, the Portable Mini Retro Handheld Game Console runs smoothly without lag, effortlessly handling large 2D and some 3D games. 5.Extended Battery Life: With a TYPE-C charging port, the Video Gaming Console offers a 4000mAh battery capacity for prolonged playtime, ensuring you enjoy uninterrupted gaming.
Specification: Note: ![]()
1 X Game Console (64g/128g Optional) 1 X Storage Bag 1 X Charging Cable 1 X Tempered Glass Film ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]()
|
Anbernic RG34XXSP 3.4-Inch IPS Linux 64-bit Game Console H700 quad-core LPDDR4 2GB Retro Game Player HD-Connect To TV RG 34XXSP
Price range: 175.42$ through 274.28$
Air Drum with Drumsticks Sets Portable Electronic Virtual Air Drum Drumsticks Pedals Professional for Beginners Children Adults
Price range: 74.94$ through 107.89$R36MAX Retro Handheld Game Console Open Source Linux System 4.0 Inch IPS Screen Portable Video Gaming
Price range: 86.30$ through 109.75$
-31%Additional information
| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Brand Name | VKTECH |
| Supporting Language | Simplified Chinese |
| Category | Handheld Game Players |
| Games included | 18000 |
| High-concerned chemical | None |
| Display Size | 4.3" |
| Origin | Mainland China |
| Screen Resolution | 720*720 |
| Games Type | MAME |
| Operating System | Linux |
| Screen Type | IPS |
| Material | Plastic |
| Certification | None |
| Color Display | Yes |
| Battery Included | Yes |












































Reviews
There are no reviews yet.