Material:Neodymium magnet
Tolerance:±0.5mm
Certification:RoHS passed
Grade:N35
Max Operating Temperature: 80C/176F









5/6/8/10/12/15/20x3mm SuperStrong Round Disc Shape Blocks NdFeB Neodymium MagnetsFridge Crafts For Acoustic Field Electronic DIY
Price range: 2.68$ through 7.90$
Powerful Neodymium Magnet N35 NdfeB Permanent Magnetic imanes Round Super Strong Fridge Magnets DIY 3x3 5x5 6x6 8x8 10x10mm
Price range: 4.67$ through 26.28$Price range: 2.33$ through 2,072.06$
-6%Material:Neodymium magnet
Tolerance:±0.5mm
Certification:RoHS passed
Grade:N35
Max Operating Temperature: 80C/176F









| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Brand Name | NONE |
| Origin | Mainland China |
| Product Type | Magnetic Materials |
| High-concerned chemical | None |
| Composite | Neodymium Magnet |
| Model Number | 3x3mm,5x3mm,6x3mm,8x3mm,10x3mm,12x3mm,15x3mm,16x3mm,20x3mm |
| Application | Industrial Magnet |
| Product Ingredients | No dysprosium or terbium |
| Type | Permanent |
| With Holes | No |
| Shape | Sheet |
| Certification | None |
Reviews
There are no reviews yet.