(EXP: 2026-5-31)Freestyle Libre Blood Glucose Meter Sugar Sensor Kit Reader Diabetes Glucometer 24h Real Time Monitoring Tester
Price range: 20.80$ through 1,313.04$
EXACTIVE EQ IMPULSE Full-auto Blood Glucose Monitor,Diabetes Meter With Test Strips,Glucometer Blood Glucose Meter With Stripes
Price range: 28.67$ through 88.15$G-425-2V LinkSun Blood Glucose Meter 100pcs Diabetes Testing Kit No Coding Glucometer Large Display Glucose
Price range: 35.61$ through 55.05$
-11%Additional information
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 in |
| Brand Name | Linksun |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | China Mainland |
| Is Batteries Included | No |
| Bluetooth | No |
| Item Type | blood glucose |
| Material | ABS |
| Certification | CE |
| Model Number | G-425-2V |
| Function | Be used to measure the glucose content in th |
| glucometer 1 | glucometer complete kit |
| glucometer 2 | Blood glucose meter |
| glucometer 3 | Glucose test strips |
| glucometer 4 | diabetes testing Kit |
| glucometer 5 | digital glucometer |
| glucometer 6 | blood sugar meter |
| glucometer 7 | sugar test machine |
| glucometer 8 | diabetes accessories |
| glucometer 9 | blood sugar monitor |
| Test Time | 5s |
| Minimum Sample Size | 0.7μL |
| Memory groups | Large 500 memories |
| Measurement Range | 20-600mg/dl |
| Operating Condition | 10°C~40°C, RH<=80% |
| Storage Condition | -20°C~55°C, RH<=93% |
| Test strips packing | Bottled packing |
| Without Bar Code | Automatic calibration |
| Suitable for | Diabetics, seniors, pregnant |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |














Reviews
There are no reviews yet.