






















Desktop Electric Heater Portable Ceramic Heating Fan Warm And Cooling Air Blower with Remote Control Home Heater Air Conditioner
Original price was: 178.00$.62.41$Current price is: 62.41$.
Industrial Portable Electric Heater Blower Natural Hot wind Adjustable Ceramic Heating Stove Radiator Thermal Air Warmer
Price range: 67.27$ through 81.20$Original price was: 136.42$.68.20$Current price is: 68.20$.
-50%






















| Weight | 26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 in |
| Brand Name | BALASHOV |
| Origin | Mainland China |
| Power Source | AC |
| High-concerned chemical | None |
| Heating method | PTC heater |
| noise | 36dB (inclusive) or less |
| Power mode | alternating current |
| Types of heating appliances | heater |
| Shell process | Thickened steel plate |
| rated voltage | 220 |
| Additional features | Dumping blackout |
| Air supply method | shake your head |
| rated power | 2000 |
| Safety, protection | Overheating power failure, dumping power failure |
| mode of operation | knob |
| Power cord length | 1.2 meters |
| Maximum heating area (square meters) | 20 |
| Applicable area | 21-30㎡ |
| Net weight (including base) | 3.2 |
| Timing function | irregular timing |
| wind speed gear | 3rd gear |
| Choice | yes |
Reviews
There are no reviews yet.