Material:100% cotton
Fabric width: 130CM
This price is for 1Meter
Multiple quantities will be cut in one continue piece!
For: dress,shirt,clothing,wedding dress,children clothing.















Cartoon Anime Strawberry Shortcake Acrylic Patch,2/4cm Double Transparent Handmade DIY key chains Material accessory Wholesale
Price range: 41.75$ through 42.89$
Blue Shiny Line Fabric Feather Tassel Yarn Skirt Accessories High-end Dresses Apparel Creative Design Cloth Wholesale
Original price was: 55.35$.38.74$Current price is: 38.74$.Original price was: 48.71$.38.98$Current price is: 38.98$.
-20%Material:100% cotton
Fabric width: 130CM
This price is for 1Meter
Multiple quantities will be cut in one continue piece!
For: dress,shirt,clothing,wedding dress,children clothing.















| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Brand Name | lisveick |
| Material | 100% Cotton |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Technics | Woven |
| Function | Quick-Dry & Breathable |
| Occasion | DIY Craft Materials |
| Type | Brocade Fabric |
| Feature | Breathable |
| Suede Fabric Type | None |
| Style | plain |
| Pattern Type | Plain Dyed |
| Width | 130cm |
| Knitted Type | warp |
| Product Type | Other Fabric |
| Nonwoven Technics | Stitch-Bonded |
Reviews
There are no reviews yet.