|


High-Definition 1080P Digital Camera with 16X Zoom and 24 Inch LCD Screen for Vlogging and Photography
61.31$
16MP Digital Camera with 2.4 Inch LCD Screen Camcorder 16X Digital Zoom Vlogging Camera Video Recorder for Photography
Original price was: 121.08$.56.90$Current price is: 56.90$.Original price was: 119.20$.59.68$Current price is: 59.68$.
-50%1 in stock
|


| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Brand Name | NONE |
| Optical Zoom | 7.1x – 16x |
| Sensor Element Type | CMOS |
| Special Feature | Face Recognition |
| Image Stabilization | Electronic Image Stabilization |
| High-concerned chemical | None |
| Sensor Size | 1/1.7 inches |
| Origin | Mainland China |
| Image Resolution (Video) | 1080i/P(1920*1080) |
| Focal Length | 18-55 mm |
| Certification | None |
| Choice | yes |
Reviews
There are no reviews yet.