Specifications:
Product Name: Digital Camera
Product model: M03
Display: 2.4 inches
Sensor: CMOS
Digital zoom: 16x
Video format: AVI
Photo format: JPG
Flash: off, on
Facial recognition: off, on
Anti shake function: off/on
Beauty filters: off, on



























Retro CCD 24 Million Pixels Camcorder 4K Digital Camera 16x Zoom Compact Cameras Auto Focus for Adult Beginners Kids Photograph
Price range: 24.43$ through 26.05$
4K Digital Camera 24 Million Pixels Children Camcorder 16x Zoom Compact Cameras Auto Focus for Kids Adult Beginners Photograph
Price range: 20.98$ through 21.44$Original price was: 52.48$.24.67$Current price is: 24.67$.
-53%Specifications:
Product Name: Digital Camera
Product model: M03
Display: 2.4 inches
Sensor: CMOS
Digital zoom: 16x
Video format: AVI
Photo format: JPG
Flash: off, on
Facial recognition: off, on
Anti shake function: off/on
Beauty filters: off, on



























| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Brand Name | branches |
| Optical Zoom | 7.1x – 16x |
| Sensor Element Type | CCD |
| Special Feature | None |
| Image Stabilization | No |
| High-concerned chemical | None |
| Sensor Size | 1/2.4 inches |
| Origin | Mainland China |
| Image Resolution (Video) | 4K(4096*2160) |
| Focal Length | 4.3-43 mm |
| Choice | yes |
Reviews
There are no reviews yet.